International Communist Party


Криза в Росії
Нехай жахливі держави капіталу впадуть на землю


 Чого очікували прихильники України та "верховенства права"? Що наймані війська Пригожина приведуть до відродження "справжньої демократії" в Росії? Сказане таким чином, це звучить як вкрай неймовірне твердження.

Але для тих, хто зневажає революцію, розвал ворожого тилу під час війни можливий лише через раптовий і несподіваний спалах військової анархії.

Дотримуючись логіки меншого з двох зол, багато хто був переконаний - принаймні на кілька годин - вибирати між Путіним і Пригожиним, можливо, вважаючи його лише тимчасовим злом, щоб Україна, Захід і демократія перемогли Росію, навіть ціною створення з цього свята, як пророкують і бажають деякі експерти з геополітики та військової справи.

На війні капіталізм, досягнувши своєї імперіалістичної стадії, виявляє свою справжню, фашистську сутність за кожним фронтом бойових дій, за парламентсько-демократичним фасадом.

Ми, комуністи, не вибираємо між двома фракціями, що борються за владу в імперіалістичній державі. Звичайно, ми шкодуємо, що не бачимо, як пролетаріат повстає проти цієї війни, ганебної по обидва боки фронту; але за відсутності партії таке рішення неможливе.

У той час як атлантичні буржуа шкодують, що не побачили, як Пригожин переміг Путіна, прихильники Путіна бачать в ньому поромника до "багатополярного" світу, в якому, як вони сподіваються, не буде місця для гегемонії США.

Але вони повинні взяти до уваги останню серію телевізійного серіалу, в якій розкривається прогресуюче зречення російської революції жовтня 1917 року, "удар у спину", справедливо приписуваний Путіним більшовикам, проти імперіалістичної Першої світової війни, царату до і буржуазії після лютого.

Для московського уряду стає все більш неможливим прийняти державну ідеологію, здатну узгодити федерацію республік з історичним минулим Росії, тюрми народів, на яку претендували in toto, починаючи від Івана Грозного через Петра Великого і аж до бляклого і невмілого Миколи II.

Путін не зможе перестати бути республіканцем і царем одночасно, так само як і його турецький колега Ердоган продовжуватиме бути поміркованим кемалістом за формою, але османом у серці і в імперіалістичних проекціях Туреччини.

Не випадково обом главам держав доводилося захищатися від державних переворотів і не випадково щоразу, коли це траплялося, їм доводилося підтримувати один одного, незважаючи на вікову риторику національної історії, яка, з одного боку, прагнула звільнити вірних християн від султана, а з іншого - захистити правовірних мусульман від ненависного "москофа".

Прийняття найманих військ - це завжди палиця з двома кінцями. Якщо вам вдається заспокоїти своє населення, принаймні частково захистивши його від смертей війни, то солдати удачі завжди зрадливі і готові змінити сторону: досконало володіючи зброєю, вони продаються тому, хто більше заплатить, і незабаром кидають напризволяще того, хто не має надії на перемогу.

Внутрішній баланс сил у Росії залишається нестабільним. Війна буде продовжуватися з військами, виснаженими ворожими кулями і дезертирством.

Причина держави і надалі залишатиметься ширмою, за якою ховається мерзота організованого насильства правлячого класу. Але не виключено, що одного дня спів-чесний сенс існування держави, серед війн, повстань і винищень, закінчиться військовою анархією. Державні, інституційні та військові надбудови вже дають тріщини і провисають.

Тоді нехай цей брудний бегемот капіталу впаде на землю, пролетаріат здійснить свій фатальний переворот, і комуністичне майбутнє знову буде дійсно в межах досяжності людства.