מפלגת קומוניסטית אינטרנציונל

בחירות בישראל:
ההימנעות המפלגה מפני ההונאה

פרולטרים!

"החברה האזרחית" מתפתלת, המערכת הבחירות בורגנית נמצאה בצומת דרכים.

ספטמבר הבא, יש לחזור על בחירות כלליות לכנסת, מלאים ניגודים בורגניים ונטייה מדאיגה לאדישות ועייפות מצד המעמד הפועלים, לאחר בחירה מצערת מהראש ממשלה הנוכחית בנימין נתניהו, אשר לא ניתן היה להקים ממשלץ קואליציה בין הזרמים שונים של המפלגות הבורגנות, בין אם הם מכנים עצמם שמאל או ימים.

אולם, מה שמשך תשומת לב הרבה יותר בשליטה הבורגנית, היה השיעור ההימנעות הגובר.

זה לא מספיק האמצעים התעמולה והשטוף מוח מתמיד הנוראים שמבוצעים יום יום במערכת החינוך הקפיטליסטית, אשר מציב את המערכת הדמוקרטית מעל לכל ערך פוליטי כדי לקרב את הפרולטריון לקלפיות בצורה מסיבית, אפילו לא את מתמיד רעש תופי מלחמה והתנאים החיים שאליהם הם נתונים, סוג של מצב פרנויה וערנות נרחבת, ומרוץ תמידי לא ליפול בקבצנות.

מאוד ברור, לשלטון הבורגני, שההישרדות המערכת הפוליטית הדמוקרטית והמוסדות הבורגניות שלה אפשרי רק עם השיתוף המסיבי מהמעמד הפועלים כל פעם יותר אדישה. אפשר ללכת יותר רחוק ולהגיד שכל המוסד הזה, של מדינת ישראל יושבת ותלותית בחיבור הקדוש בין המעמדות שונות והמוכנות למות במלחמות החוזרות על עצמם.

בתוך הפרולטריון הערבי, הערך הדמוקרטיה הישראלי מוצג יותר ויותר בפשטות רבה באמת: הונאה לכל דבר. ההימנעות, אחד הגדולות, יותר מחצי מהבוחרים, מראים את האי שביעות רצון עם המערכת הפוליטית וחברתית בדרך לכישלון.

המערכת החברתית הקפיטליסטית, אשר מפרק את האינדיבידואל עד לקיצון, אשר מרחיק בין פרולטרים בכל רמה אפשרית של חיבור בין אדם לאדם, וסערה של פרספקטיבה הפרטית, אנוכי ואדישה לכל מה שקשור לחברה עם הנטייה גובר של הניכור ביחסים החברתיים.

פרולטרים!

אבל הם התנאים המהותיים היום שמרחיקים את הפרולטריון מהפוליטיקה הבורגנית המלאה בהונאה, שחיתות, מלחמה ובגידה, ויוצרים אצל הפרולטרים שנאה כלפי המערכת הפוליטית המושחתת כולה, אלה שתביאו אותם מחר למאבק המעמדי. עם הידרדרות התנאים המהותיים בחיי העובדים, האיחוד בין הפרולטרים הופך חובה, הכרח להגן על האינטרסים המעמדי שלהם. בין שני המשתנים הללו מונחים יסודות המהפכה הבאה, שכוללים לא את "האזרחים" אלא את המעמד ללא קשר לגזע, אמונתם או מוצאם. לא יותר אזרחים, אלא פרולטרים שנמצאים במאבק.

מפלגתנו, המאורגנת כיום במפלגה הקומוניסטית הבינלאומית, בעלת אסטרטגיה וטקטיקות ייחודיות ברחבי העולם, תוצאה של המחקר וההוויה ההיסטורית של התנועה הקומוניסטית, מגנה על הימנעותו לא כציווי מוסרי כנגד סמכות, וגם לא כעקרון מופשט, אלא טקטיקה אמיתית ומוכחת בחוויה ההיסטורית של חיזוק מסלול המהפכה, העצמת מעמד פועלים הרדום, וזו הסיבה שהיא קוראת לפרולטרים להימנעות מעשית, ואנחנו אומרים פרולטרים, ולא אזרחים, מכיוון שכמו גם השוויון בחברה הבורגנית זו הונאה, הדבר נכון גם להחלטה הדמוקרטית של הדיקטטורה המסווה ביותר על פרולטרים, ואנחנו כוללים את אלה שאין להם זכות להצביע, שלא כמו כל בעלי החיים הבורגניים.אנו כוללים אותם ואומרים להם שהפתרון לא קורה לשם קבלת זכות הבחירה, אלא בביטול המוחלט של זכות הבחירה שהיא בפני עצמה, הזכות להונאה של הדיקטטורה הבורגנית עד אינסוף על המעמד הפרולטרית, ואנחנו קוראים להתארגן סביב המאבקים הפועלים לקראת הקמת אירגון פועלים מעמדי ואז להתארגנות כמעמד לעצמם, במפלגה הקומוניסטית, כיום המפלגה הקומוניסטית הבינלאומית.

זה יהיה הצעד הראשון לשחרור הפרולטרים בישראל, לדמוקרטיה ההולכת וקורסת, וכי למרות שהיא כבר מדגימה את כל הדיכוי הקשה שלה נגד חלק מהפרולטריון, בעתיד הקרוב היא תעשה זאת אפילו עם אותה פרולטריון עברי, שחי בחלום ההונאה דמוקרטית, כביכול היחידה במזרח התיכון.

המפלגה הקומוניסטית הבינלאומית

www.international-communist-party.org